Zápach v bytě není nic příjemného, ale dnes vám poradíme, jak s ním úspěšně bojovat

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ponořte se s námi do omamného světa vůní.

V bytech se v zimním období tolik nevětrá jako v létě a tak mám pro vás pár návodů, jak se zbavit zápachu.

Starým trikem je zapálení nějakých bylinek. Asi nejlepší je kardamom nebo levandule. Ty zlikvidují zápach rychle a spolehlivě.

Se zápachem v lednici boj vyhrajete, když do ní vložíte misku s jedlou sodou. Ta pomůže také ve spíži. Páchnoucí výlevky určitě vyřeší jedlá soda. Nasypte ji do nich a zalijte horkou vodou.

Pokud vám na sporák něco uteče z hrnce, spáleninu zasypte co nejrychleji solí, ta nepříjemný odér okamžitě pohltí. A samozřejmě nezapomeňte na ocet. Přidávejte jej v malých dávkách pravidelně při vytírání podlah do vody. Spolehlivě zbaví váš byt zápachu vždycky.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...