Zelený čaj Matcha: antioxidantová bomba

19. listopad 2014

Může to být dobrá varianta, pokud potřebujete povzbudit na delší dobu. Zelené čaje jsou stále vyhledávanější. A přibývají další novinky. Například Matcha Tea.

Je to druh zeleného čaje, který vznikl před více než 800 lety. Popíjeli ho převážně budhističtí mniši a samurajové. Před nedávnem se začal ve větším konzumovat i v Evropě.

Jak vzniká Matcha čaj

Čerstvé čajové lístky se rozemelou na jemný prášek a výsledkem je pozoruhodně zelená barva se zajímavou chutí a vůní.

Matcha je stoprocentní zelený čaj, při jehož výrobě nedochází k fermentaci, nepřidávají se žádná barviva, přísady ani konzervační látky. Pokud pijete tento čaj, tak spotřebujete celý čajový list a nespoléháte se na louhování.

Tento čaj obsahuje také unikátní katechiny a aminokyseliny. Nedávné vědecké studie došly k závěru, že Matcha obsahuje 137 x více EGCG než běžný zelený čaj. EGCG je nejúčinnější antioxindant a výborný pomocník při spalování tuků. To vše jsme se dozvěděli v Radioporadně od Gabriely Patákové.

Příprava Matcha čaje

Tento čaj se dá připravovat na 200 různých způsobů. Dá se připravovat za studena, za tepla a zároveň slouží jako skvělá ingredience i do různých pochutin. Příprava nápojů je jednoduchá. Stačí pouze šejkr, nasypat do něj zelený prášek, přidat vodu a pořádně porotřepat. Mnozí si chuť čaje vylepšují kvalitním sirupem, skořicí, zázvorem nebo medem.

autor: jsl
Spustit audio