Zemřel bývalý hokejový reprezentant, dlouholetý hráč Pardubic a trenér Ladislav Lubina. Bylo mu 54 let

14. září 2021 10:05

Bývalý hokejový reprezentant, trenér a dlouholetý hráč Pardubic Ladislav Lubina zemřel ve věku 54 let. Informoval o tom server denik.cz, zprávu potvrdil na svých oficiálních stránkách i pardubický klub. Držitel bronzu ze Zimních olympijských her 1992 podlehl rakovině mozku.

Kromě Pardubic Lubina krátce působil také v Dukle Jihlava a v Třinci, zahrál si i ve Finsku, Německu a Švýcarsku. S 910 ligovými zápasy byl dlouho rekordmanem české nejvyšší soutěže, v sezoně 1990/91 byl s 41 góly nejlepším střelcem ligy. Za reprezentaci odehrál 121 utkání a vstřelil 26 branek.

Po ukončení hráčské kariéry přešel Lubina na trenérskou dráhu, v extralize vystřídal Pardubice, Brno a Slavii Praha. S Pardubicemi slavil v roce 2012 titul jako asistent trenéra. Vedl i Nové Zámky na Slovensku či Pavlodar v Kazachstánu, v českých nižších soutěžích trénoval Trutnov, Dvůr Králové a naposledy Prostějov.

V červenci 2008 způsobil dopravní nehodu, při níž zahynul otec fotbalisty Vratislava Lokvence. Lubina z místa nehody utekl, za více než šest hodin se přihlásil na policii. V květnu 2009 byl za nehodu, útěk od nehody a neposkytnutí pomoci odsouzen na dva roky podmíněně.

zdroj: ČTK
Spustit audio