Zítra se rozhodne o připojení Hostovic k Pardubicím
Obyvatelé obce Hostovice už zítra v referendu rozhodou, zda se chtějí připojit k Pardubicím. Součástí krajského města chtějí být hlavně mladí lidé, kteří by tak díky lepšímu dopravnímu spojení měli větší šanci zapojit se do sportovního či kulturního života. Pokud by se totiž Hostovice k Pardubicím připojily, staly by se městským obvodem, kam by zajížděly linky městské hromadné dopravy. Starosta Hostovic Josef Jirout připojil další výhody spojení obou sídel.
"Především je to známý zákon o rozpočtovém určení daní, který tím, že se staneme součástí větší celku, povýšší přínos ze státního rozpočtu, to je první věc. Navíc je zde určitá zkušenost se samosprávou, sám jsem se zúčastnil zájezdu do Belgie, kde je integrace menších obcí dotažena do větších celků, protože je řada věcí, které při samosprávě chtějí zcela profesionální přístup, nedá se to dělat způsobem, jako se to na malých obcích většinou dělá."
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Zaorávání toxických látek z odpadů do zemědělské půdy, popisuje v interní zprávě novou hrozbu vnitro
-
Bude z Volodymyra Zelenského ukrajinský Churchill?
-
OVĚŘOVNA: Přední disidenti jako spolupracovníci StB? ‚Seznam není pravý, byli naopak sledovaní,‘ říká historik
-
Tým Havlovy knihovny navrhuje stažení výpovědí a nabízí Havlové spolupráci. Chtějí konec Sedláčka