Babské slzy: likér, který chutná po mandlích a vanilce. Pomůže na žaludeční potíže
Recept na likér s názvem Babské slzy by v Babských radách neměl chybět! Co na něj budete potřebovat? To řekneme v dnešním díle.
Připravte si 0,5 l černého piva, 1 sáček vanilkového cukru, 200 g krystalového cukru a půl litru vodky.
Do hrnce nalijeme černé pivo, nasypeme vanilkový cukr a cukr krystal a necháme vařit na mírném plamenu asi 10 minut, dokud z povrchu nezmizí pěna. Vzniklou tekutinu necháme vychladit a až poté smícháme s půllitrem vodky.
Pro silnější vanilkové aroma přidejte i kousek pravého vanilkového lusku. Likér se doporučuje jako účinný lék na žaludeční obtíže. Je dobré nechat Babské slzy uležet v chladu a začít likér popíjet až po 14 dnech. Jako lék ho můžete použít i tak, že si pár kapek dáte na kostku cukru. Na první přičichnutí nebo ochutnání v něm pivo nepoznáte, chutná spíše po mandlích a hlavně po vanilce.
Mohlo by vás zajímat
Nejnovější recepty
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.