Chrudim od ledna zdražuje jízdné v MHD, ubývá cestujících
Město Chrudim zdražuje od ledna jízdné v městské hromadné dopravě. U jednorázových jízdenek se cena zvýší o dvě koruny. Je to kvůli zvyšující se inflaci, zároveň ubývají cestující, a jsou tak menší tržby.
„Z tohoto bodu jsem nadšen nebyl, ale respektuji názor místostarosty Pavla Štěpánka (Piráti), který má v gesci dopravu. Zdražujeme kvůli inflaci a také klesají přepravní výkony,“ řekl starosta František Pilný (ANO).
Za jízdenku o 2 koruny navíc
Za jízdenku hrazenou čipovou kartou zaplatí cestující nově deset korun, teď stojí osm korun. Při platbě u řidiče lidé dají za jednu jízdu deset korun, od nového roku budou platit o dvě koruny víc. A například jízdenka na 90 dní bude stát 580 korun místo současných 473 korun.
Město muselo zohlednit, že stále méně lidí jezdí městskou dopravou. Za rok 2019 byly tržby 3,08 milionu korun, rok poté 1,83 milionu korun. Letos bez započtení prosince jsou zatím tržby 1,743 milionu korun. „Je méně cestujících, je to určitě dáno covidem. Loni se také dva měsíce nevybíralo jízdné. Uvidíme, co přinesou další roky,“ dodal Pilný.
Vozy chrudimské MHD letos najely 238 290 kilometrů. Městskou dopravu v Chrudimi zajišťuje společnost Arriva autobusy.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
OBRAZEM: Dvorecký most se otevírá. Přejezd uleví dopravě, od soboty se upraví trasy MHD
-
Pospíšilův exporadce odmítl dokončit svou výpověď o Dozimetru. ‚Mohu se vystavit trestnímu stíhání,‘ řekl
-
Tejc podá kvůli bitcoinové kauze trestní oznámení. Podle Schillerové pochybil i šéf Stanjurova kabinetu
-
Lidé poslali na ‚onkologicky nemocnou Karolínu‘ už 12 milionů. U podezřelé sbírky ale chybí základní údaje