Co nám rok 2017 dal a vzal

2. leden 2018

Vstupujeme do 13. sezóny vysílání tohoto pořadu. S poděkováním za dosavadní přízeň doufáme, že to pro všechny, co se na Folkových pohlazeních podílejí - ať už pro nás tvůrce či pro vás posluchače, bude rok šťastný a po všech stránkách vydařený.

To vám ze srdce přejeme a na start té letošní cesty kolem slunce zkusíme namíchat koktejl folkových písní, které se k počátku roku hodí.

Čtěte takéPoslechněte si další díly Folkových pohlazení

Porozjímáme nad tím, co nám rok minulý dal či vzal. Začínáme třeba novoroční písní od jihlavské písničkářky Žofie Kabelkové, která ale vůbec není o novém roce. Ono je vlastně opravdu docela fuk, který den v roce či v životě si vyberete k novému začátku či startu předsevzetí...

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.