EOP: první teplo od nás půjde ve středu

15. listopad 2002

I během víkendu bude v mnoha domácnostech v Hradci Králové i v Pardubicích a Chrudimi zima. Opatovická elektrárna ale připravuje několik náhradních zdrojů vytápění - kotel v Březhradu by měl přilehlou oblast začít vytápět už v sobotu, 2 kotle přivezené z Prahy budou v areálu ZVÚ zapáleny zřejmě v neděli. Ředitel společnosti EOP František Hejčl pak doufá, že přímo z elektráren půjde první teplo příští středu...

"Do středy bychom chtěli určitě zprovoznit první kotel a myslím si, že tenhle slib můžeme nesplnit pouze tehdy, kdyby se objevila skrytá vada. O žádné zatím nevíme a považuju takto slíbený termín za velmi reálný. Předpokládám, že dojde k určité konfrontaci: "slíbili jste pátek tento týden", ale to jsme slíbili v okamžiku 10 hodin po havárii, naprosto bez jakýchkoliv diagnóz, odborných odhad s tím že jsme považovali za velice základní nezneklidnit obyvatelstvo, že jde o něco, co se bude řešit do Vánoc."

Opatovická elektrárna - havárie
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?