ETA Hlinsko pokračuje v propouštění zaměstnanců

26. září 2002

Výrobce elektrospotřebičů ETA Hlinsko pokračuje v propouštění zaměstnanců. Během uplynulých osmi měsíců tohoto roku odešlo z firmy 145 lidí - další výpovědi dostanou zejména technicko hospodářští pracovníci a režijní dělníci. Podle zástupce ředitelky chrudimského úřadu práce Miroslava Panáka postupuje ETA podle původních záměrů:

"Podle jednotlivých lokalit by se to týkalo zhruba 70-ti zaměstnanců v Hlinsku a asi 20-ti zaměstnanců v Miloticích. Hlavními důvody snížení je samozřejmě i vliv koruny a celoevropské snižování obchodu spotřebního průmyslu a elektroprůmyslu. ETA by se samozřejmě chtěla dostat do kladných čísel, aby byla zisková, takže všechny kroky směřují k tomu, aby se zvýšila efektivita, aby odpovídaly jednotlivé kategorie pracovníků tomu programu. Chtěla by samozřejmě zachovat vysavače a další elektroniku, takže pokračuje v tom nastoupeném trendu."

eta
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.