FONO Musiq – Koistinen

29. leden 2012

Objevte další kometu z nevyčerpatelné brněnské líhně

V dnešní svěžence se opět po delším čase podíváme do Brna, kde jak se zdá o zajímavé hudební projekty opravdu není nouze. Do již tak dlouhé řady kvalitních kapel můžeme směle zařadit i další s názvem Koistinen – což je původně jméno hlavního hrdiny filmu Světla v soumraku od režiséra Aki Kaurismakiho. Tato čtyřčlenná formace spolu hraje od roku 2007. Za tu dobu se jim povedlo odehrát desítky koncertů, nahrát dva živáky, vydat singl a vypustit do světa šestipísňové EP s názvem Fischer (2011). Zajímavostí a velkým úspěchem kapely je spolupráce se slavným hitmakerem Davidem Kollerem, který pomáhal kapele produkovat právě debutový singl All Because Of You.

0:00
/
0:00

Koistinen se stylově hlásí k avantgardnímu pojetí popu s přesahy do psychedelic rocku šedesátých let, jazzu, klasické či etnické hudby. Skladbám dominuje klasické piano Vojtěcha Dlaska, rytmus zajišťuje Vladimír Třebický, na basu a etnické nástroje hraje Edgar Mojdl.Vše tmelí svým temným, sugestivním vokálem autor písní a pod pseudonymem vystupující frontman Iszek Baraque občanským jménem František Chaloupka. Zajímavostí kapely také je, že tři z jejich členů jsou vystudovanými muzikanty JAMU, kde se věnovali především kompozici a mimo Koistinen se dále věnují vlastní tvorbě či působí i v jiných kapelách, jako například bubeník hrající v jazzovém seskupení Next Phase.

Koistinen plakát

Koistinen mají na to stát se zajímavou alternativní kapelou, která by mohla zaujmout i širší publikum. Budou k tomu určitě potřebovat velkou porci štěstí a v dobrém smyslu i trpělivosti posluchačů. Více se o kapele můžete dozvědět na stránkách www.bandzone.cz/koistinen

autor: Braňo Štefanča
Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.