Jablonský odklepne dražbu pro dobrou věc. Výtěžek poputuje do Horního Jelení

28. listopad 2022

S koncem roku přibývá dobročinných aktivit. Tradiční benefiční večer pořádá SKP-CENTRUM, tedy jeden z největších poskytovatelů sociálních služeb v Pardubickém kraji.

„Letos slavíme 30 let působení. Našimi klienty jsou osoby ohrožené sociálním vyloučením. Pracujeme s lidmi se zdravotním postižením, lidmi v krizi, těmi, kteří zažívají domácí násilí, ale i s lidmi na ulici a seniory,“ říká zástupkyně centra Zuzana Kolářová.

Poděkování podporovatelům

Sedmáctý Benefiční večer pro SKP-CENTRUM se uskuteční v neděli 4. prosince na pardubické radnici. Jeho hlavním bodem bude dražba uměleckých děl. Výtěžek poputuje službě Domov Simeon v Horním Jelení.

„Nám se povedlo vybudovat zastřešenou pergolu místo stávající terasy. Klienti ji hojně využívají při volnočasových aktivitách, odpočinku i návštěvách. Je z ní krásný výhled na Orlické hory. Pro některé klienty je pobyt venku vzácný. Rádi bychom pergolu doplnili o zasklené posuvné stěny, čímž bychom pobyt prodloužili při nepřízni počasí,“ popisuje za Simeon Kateřina Filipová.

Dražba má být klasická, s kladívkem, povede ji herec, moderátor a imitátor Petr Jablonský. Letošní kolekce zahrnuje fotografie, keramiku, malby, šperky a další díla umělců hlavně z Pardubického kraje. Veřejnost si je může prohlédnout na webu. Akce je totiž jinak jenom pro zvané hosty, partnery, dárce, spolupracující organizace. Jde o jakési poděkování za celoroční spolupráci a přízeň.

autor: Jakub Malý
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...