Jak zapojit děti v kuchyni? Pečení vánočního cukroví je ideální příležitost

3. prosinec 2021

Děti jsou velmi zvídavé a tvořivé. A pokud jim dáme příležitost, nenechají si ji ujít. Týká se to i společného vaření a tvoření v kuchyni. Předvánoční období je ideálním časem.

„Doporučuju obrnit se trpělivostí a děti do kuchyně pustit. Ty malé jsou skvělé, do všeho se vrhají po hlavě. Svého tříletého vnoučka jsem namotivovala tak, že jsem mu koupila velkou kuchařskou čepici. Když přijede, hned si pro ni běží a hrne se do kuchyně,“ usmívá se vedoucí sociální firmy Kruh zdraví Chrudim Dana Šťastná.

I tříleté děti dokážou pomoct

Děti jsou tvořivé od útlého věku, jen to chce jejich fantazii a kreativitu podpořit. Pečení vánočního cukroví je ideální příležitostí.

Čtěte také

Nezáleží na tom, jestli někde něco upadne, ukápne nebo je hvězdička nakřivo. Co je naopak velmi důležité, aby z toho děti měly krásný pocit a ta radost ze společného vaření v nich zůstala do dospělosti.

„Vařte v rodině společně, je to čas, který můžete strávit dohromady. Využijte toho a dovolte dětem být s vámi, i když na začátku to pro vás bude přítěž. Ale i ty nejmenší děti jsou velmi šikovné, brzy mohou převzít i nějaké úkoly, není třeba nechávat úklid jen na mamince nebo babičce. A prosím, vařte z kvalitních, nejlépe  regionálních surovin,“ apeluje Dana Šťastná.  

Vyzkoušejte během adventu zdravé a chutné jídlo ze Zdravého kruhu Chrudim:

Karbanátky z červené řepy

Ingredience
  • 400 g syrové červené řepy
  • 100 g cizrny v suchém stavu
  • 100 g ovesných vloček
  • 3 stroužky česneku
  • 2 cibule
  • 2 lžíce lněných semínek
  • 2 lžíce slunečnicových semínek
  • sůl
  • pepř
  • 5 lžic olivového oleje

Základem směsi na karbanátky je přes noc namočená cizrna, kterou umixujeme, přidáme syrovou nastrouhanou červenou řepu, najemno pokrájenou cibulku, slunečnicové a lněné semínko, rozmačkaný česnek, nahrubo rozmixované ovesné vločky a olivový olej.

Tuto směs dochutíme solí a pepřem, dobře promícháme a necháme odležet v chladu alespoň jednu hodinu. Poté vytvarujeme placky či koule, které pečeme na vmazaném neboi papírem vyloženém plechu asi dvacet minut při 180 stupních Celsia.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.