Kasárna Na hůrkách získají nového majitele

30. říjen 2002

Čtyři objekty bývalých kasáren Na hůrkách v Pardubicích získají nového majitele. Město areál bezplatně získalo od ministerstva obrany a o využití těchto největších budov dosud bezúspěšně jednalo například s firmami Foxcon či Era. Svým záměrem nakonec zastupitele přesvědčil soukromý podnikatel z Třebechovic pod Orebem - podrobněji námětek primátora Jiří Razskazov:

"V jednom domě uvažují o tom, že by byly vysokoškolské koleje - což víme, že je velký problém s ubytování studentů v Pardubicích i při uvažovaném rozšiřování univerzity. V dalším domě plánují, že by vybudovali startovací byty pro mladé rodiny za své náklady, což město samozřejmě vítá, protože bytový problém je velký a o využití dalších dvou objektů v případě, že se počítá, že by tam byla taková nadstandardní ubytovna i pro třeba zahraniční pracovníky firem, které f Pardubicích podnikají."

armáda
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.