Lanškroun chce vyhláškou zamezit rušení nočního klidu u rybníků

18. červen 2022 11:11

Město Lanškroun vydalo vyhlášku o zákazu rušení nočního klidu pro turistickou oblast Lanškrounské rybníky. Pořadatelé akcí a provozovatelé restaurací musí od půlnoci zajistit, aby hosté nehlučeli, přes půlnoc nesmí pokračovat koncerty a jiné hudební produkce.

Vyhláška se vztahuje na veřejné venkovní i vnitřní akce, ne soukromé oslavy a večírky. Pořadatelé musí akce dopředu nahlásit. V den konání programu mají povinnost ukončit taneční zábavy o půlnoci. Provozovatelé restaurací ale nemusí svůj podnik v tu dobu uzavřít.

Party až do rána končí

„Z pozice velitele, ale i zastupitele města musím konstatovat, že situace v rekreační oblasti Lanškrounských rybníků z hlediska narušování veřejného pořádku byla neúnosná. Hlídky městské policie při akcích, které trvaly až do ranních hodin, řešily neustálé rušení nočního klidu, potyčky, rvačky i s vážným ublížením na zdraví. Strážníci rovněž řešili mnoho stížností občanů přilehlých ulic a okolí na hlasitou hudbu,“ řekl velitel městské policie Stanislav Popelář.

Okolní obyvatele by ale neměl rušit hluk z hudební produkce ani hluční hosté. „Město Lanškroun v posledních letech investovalo do rekreační oblasti Lanškrounských rybníků nemalé finanční prostředky s cílem podpořit potenciál cestovního ruchu, který lokalita má,“ uvedla radnice. Nezodpovědnost některých lidí ale podle města často vedla k poničení majetku města a dokonce i soukromého majetku v přilehlých oblastech.

autor: pta | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související