Masarykovo náměstí v Pardubicích dostane střih jako třída Míru

6. červen 2018 10:40

Pardubice o letních prázdninách opraví část Masarykova náměstí. Opravy potrvají od července do srpna. Harmonogram prací radnice teprve zveřejní.

„Máme vybraného dodavatele, stavební povolení. Stavební práce jsou naplánované na dva měsíce,“ řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO).

Město nechává rekonstruovat jednu část, prostor od centra Magnum po křižovatku u zimního stadionu. Na náměstí zastavuje denně velké množství autobusů a trolejbusů. Práce si stavební firma musí naplánovat tak, aby nepřerušila provoz MHD a lidé mohli přes náměstí procházet.

Třída Míru po rekonstrukci

„Povrch chodníku je v této lokalitě opravdu šílený. Opravený prostor bude stylem navazovat na třídu Míru. Rekonstrukce bude probíhat v létě, kdy je provoz o trochu méně frekventovaný,“ řekl primátor Martin Charvát (ANO).

Fontána na třídě Míru netryská, ucpaly ji květy akátů

Fontána na třídě Míru je zanesená květy okolních stromů

U fontány na pardubické třídě Míru se v těchto dnech neosvěžíte. Zařízení je totiž už několik dní mimo provoz a ještě chvíli potrvá, než začnou vodotrysky zase pracovat.

Město dokončilo opravy třídy Míru na jaře v roce 2015. Chodníky na ulici 17. listopadu, které na ni navazují, město opravilo loni, práce skončily na podzim. Jsou z betonové dlažby a vzhledem jsou podobné žulovému povrchu na třídě Míru. Beton je však na rozdíl o žuly opatřený impregnací, aby se chodníky tolik nešpinily.

Kromě rekonstrukce Masarykova náměstí Pardubice chystají v centru města nákladnou proměnu Palackého třídy. Mají hotovou studii. První etapu rekonstrukce komunikace, která vede k hlavnímu nádraží, by mohly zahájit za dva roky. Podle architektů a urbanistů zanedbaný prostor potřebuje změnu, měl by nabídnout menší hřiště, zákoutí s lavičkami i zahrádky, kde si lidé mohou dát třeba kávu. Prostor zkultivuje například nové stromořadí.

zdroj: ČTK
Spustit audio