Mikroregion Svitavsko nedostal od kraje finanční prostředky

25. září 2002

Mikroregion Svitavsko nedostal od Pardubického kraje finanční prostředky na žádný ze tří projektů Programu obnovy venkova. Jak Čro Pardubice řekl starosta Svitav Václav Koukal chápou, že je neobdrželi od státu z důvodu povodní, ale nepříjemně je překvapilo, že nedostali prostředky ani při rozdělování peněz v rámci Kraje, a to ani na vyhledání potřebné lokality pro skládku tuhého komunálního odpadu. Ta by měla sloužit pro města a obce celého stávajícího svitavského okresu:

"To mě překvapilo ze dvou důvodů. Jednak se domnívám, že všechny naše žádosti, tak jak je republiková komise schválila byly v pořádku, ale zejména mě to také překvapuje z toho důvodu, že Svitavsko je v jak v kraji, tak v republice vnímáno a označováno, jako hospodářsky slabí region. Pokud jsme neobdrželi podporu z kraje v této situaci, tak to považuji za trošku protichůdné tomu, v jaké situaci se tento mikroregion nachází."

mikroregion svitavsko
autor: PAV
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Z Frenštátu do pohádky. Stačí věřit na dobré konce.

Veronika Sedláčková, moderátorka ČRo Plus

Pohádka o Raškovi

Pohádka o Raškovi

Koupit

Jiří Raška vyhrál na olympijských hrách v Grenoblu 1968 zlatou olympijskou medaili. Spisovatel Ota Pavel úspěch popsal v nezapomenutelné Pohádce o Raškovi. Čte Oldřich Kaiser