Ministertsvo zdravotnictví plánuje poplatky
Jeden z reformních návrhů ministra Julínka počítá nejen s platbami u lékaře, ale také s poplatkem za výdej léků na recept. Jeho uvažovaná výše by měla činit třicet korun za jednu položku. Ministerstvo si od plateb slibuje snížení počtu nadbytečně vyšetřených nebo plýtvání s léky. Co si o návrhu myslí v pardubických lékárnách, sděluje doktorka Dagmar Šilařová.
"Návrh řeší, podle mě, plýtvání s léky. Kolikrát přijdou pacienti a mají spoustu receptů, není to vždy, to zdůrazňuji, a vlastně ty léky ani nepotřebují. Spousta léků se likviduje. Zde máme za rok několik desítek tun léků, jenom u mě v lékárně. Myslím si, že by to hlavně mělo omezit to plýtvání s léky. Ono to je těžké něco vymyslet, aby to bylo spravedlivé pro všechny. Já si myslím, pokud opravdu by ten poplatek měl být zaveden, tak třeba pro důchodce nebo ostatní sociálně slabší vrstvy opravdu udělat poplatek minimální."
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Amerikanistka: Trump je egomaniak. Kdyby mohl, tak nechá svůj portrét vysekat do Mount Rushmore
-
V Chorvatsku se srazily dvě lodě. Nehodu nepřežili tři Češi, jeden člověk se pohřešuje
-
‚Babiše se to už netýká.‘ Novela o střetu zájmů podle Schillerové nevznikla kvůli premiérovi
-
Trump vyzval Izrael k zastavení úderů v Libanonu. Útočit by neměla ani druhá strana