Na krásně vyhlazenou polevu nebo krém na dortu stačí fortelná ruka, říká cukrářka Mirka van Gils Slavíková

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Dort, pečení, kuchař, cukrářská poleva, dortová poleva, rotační plát

Kromě několikerého opakování a nacvičení si dané techniky vám dnes k vyhlazené polevě na dortu pomohou i nejrůznější cukrářské pomůcky, které jsou k dostání.

Využít můžete třeba rotační plát, na který posadíme dort a nožem nebo cukrářskou kartou kolmo na bok dortu naneseme polevu či krém. Kartou kolmo zlehka tlačíme a přitom roztáčíme rotační plát s dortem. I když zůstáváme s kartou na místě, otáčením nanášíme polevu plynule na bok dortu.

Podobně můžeme pracovat i ručně. Musíme ale zachovat úhel, pod kterým na kartu tlačíme ze strany.

Pokud chceme polevu dokonale rozetřít i navrchu dortu, postupujeme podobně. Opět použijeme cukrářskou kartu a tou zarovnáváme polevu od kraje do středu dortu.

Velkou pomůckou je i dlouhý nůž, který přesáhne celý dort. Nůž by měl být suchý, čistý, nemusí být nahřátý. A pak už stačí jen fortelná ruka.

Mirka van Gils Slavíková

Je jednou z našich nejznámějších cukrářek. Profesionální dráhu začala v Praze v roce 1984. Pracovala v restauraci Moskva a v hotelu Alcron v Praze. Toužila ale poznat a naučit se více, než naše země nabízela, a tak o pět let později s manželem a dcerou Hankou emigrovala do Jihoafrické republiky. Zde vedla cukrárnu, stejně jako později ve Spojených státech amerických. Láska k cukrařině ji zavedla i do Francie, Švýcarska i Nizozemí.

Za velký úspěch považuje své vítězství ve Velké ceně Paříže. Tehdy zvítězila v ryze francouzské disciplíně – v přípravě svatebního dortu Croquembouche. Nejcennější medailí je ta zlatá z Basileje z roku 2013. Získala ji za barokní karamelovou panenku, kterou vytvářela, aby splnila poslední přání své maminky. Upekla dezert pro japonského premiéra, ale také dort pro Jamese Bonda, herce Daniela Craiga nebo karamelového slavíka pro Karla Gotta. Splnil se jí i sen – být porotkyní v české verzi britské soutěže Peče celá země.

Říká: „Cukrařina je můj svět i můj život. Je to moje láska, vášeň i nejvěrnější životní partner.“

Mirka van Gils Slavíková