Na pardubickém parkovišti došlo k výbuchu kabiny kamionu

24. leden 2003

S těžkými popáleninami celého těla skončil řidič kamionu po eplozi kabiny vozu na parkovišti v Pardubicích. Tlaková vlna po výbuchu navíc způsobila škody v řádech sta tisíců korun. Podrobnosti k případu dodává mluvčí pardubické policie Dana Dolanová

Na parkovišti před podnikem Foxconn přenocoval v kabině svého vozu 42letý řidič z Příbrami. Zřejmě si zatopil plynovým vařičem. Ráno si chtěl vyvětrat a když zapnul stahování oken, které je na elektriku, došlo pravděpodobně k výbuchu. Tuto příčinu předběžně potvrdil i vyšetřovatel hasičského záchranného sboru, který byl na místě přítomen. Muž byl vrtulníkem převezen s popáleninami druhého stupně na téměř 40 procentech těla do popáleninového centra v Praze na Vinohradech. Policisté nyní šetří, zda se řidič nedopustil trestného činu a zda nemohlo k výbuchu dojít cizím zaviněním.

nákladní kamion
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.