Nebuďte sami. Zabaví vás v Seniorcentru

24. únor 2014

Hostem ponděllní Radioporadny byla Michaela Smetáková z pardubického Seniorcentra. To sídlí na Pospíšilové náměstí a lidem ve vyšším věku nabízí spoustu moností, jak strávit svůj volný čas.

V příjemném prostředí si si senoři mohou zacvičit jógu, zatančit, zazpívat, naučit se anglicky nebo potrénovat svou paměť. Nechybí návštěva divadel, tanečních zábav a přednášek. Služby Seniorcentra sjou za symbolickou cenu.

"Někdo raději jen tak poslouchá a dívá se. Někdo potřebuje společnost a aktivně se zapojit. Na obě skupiny myslíme a hledáme pro ně činnosti, které by se jim mohli líbit," říká Michaela Smetáková.

Kdo je už dlouho doma sám, nemusí se bát. Paní Smetáková se s každým novým zájemcem v klidu popovídá nad kávou a všechno mu vysvětlí.

autor: PRO
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová