Nedělní Noční linka: Příběhy z letiště

25. duben 2021

Prožíváme zvláštní dobu, to už v Noční lince zaznělo několikrát. Dnešní noční povídání nám připomene dobu, kdy jsme mohli letecky cestovat po celém světě. Budeme vzpomínat.

Téma poslala paní posluchačka Miroslava z Vancouveru. Zajímají ji vaše příběhy, které jste prožili na letišti. Seznámili jste se tam například se svojí druhou polovičkou? Proběhly vždy vaše letištní kontroly bez probémů? A co zavazadla, nezatoulala se vám? Našla se nebo zmizela jednou provždy? A co služby a obchody na letišti, využíváte je nebo kráčíte kolem nich bez povšimnutí?

Letiště je stavba na zemi nebo na vodě určená pro vzlety, přistání (vzletová a přistávací dráha) a pozemní pohyby letadel po pojezdových drahách. Obvykle k ní patří i další technické a logistické zázemí – hangáry, řídicí věž, letištní terminály, sklady leteckého paliva a stavby pro logistické zabezpečení leteckého provozu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser