Neposlušný pes? Na vině je téměř vždy jeho pán

3. červenec 2014
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Klára Kmoníčková

Klára Hlubocká je psovodem Záchranné brigády kynologů Pardubického kraje. Se svým psem Samem patří dokonce do elitní skupiny lidí a psů, kteří pomáhají policistům hledat ztracené nebo zavalené lidi.

My jsme ale v Radioporadně udíleli praktické rady, jak zvládnout základní prvky ve výcviku. Posluchači se ptali nejčastěji na to, jak překonat bojácnost svých psů. Věnovali jsme se i dalšímu nešvaru – jak zabránit tomu, aby pes vedl svého pána a tahem vodítka určoval, jak rychle se půjde.

Klára Hlubocká radí: vezměte svého psa na vodítko a vyjděte na procházku. Jakmile začne táhnout, zastavte se a čekejte, dokud pes nepovolí. A takto pokračujte, dokud pes nezvolní, i kdyby to mělo znamenat zastavení při každém dalším kroku. Možná se v následujících dnech při procházkách nedostanete příliš daleko, ale pokud budete mít trpělivost, váš pes po čase pochopí, že pokud bude táhnout, nedostane se na svou oblíbenou louku a procházka skončí po pár desítkách metrů.

Klářin pes Sam

Klářin pes Sam

A ještě perlička: posluchači, kteří se podívali během Radioporadny na webkameru, mohli být svědky nového kousku Sama – psa záchranáře. Sam nám předvedl, jak uklízí odpadky do koše. V dalším roce se chce pustit do třídění papírů a plastů. Klára Hlubocká slíbila, že při další návštěvě studia ČR Pardubice už tento nový kousek společně se svým psím kamarádem předvedou

autor: jsl
Spustit audio