Nezaměstnanost na Chrudimsku

6. prosinec 2002

Nezaměstnanost na Chrudimsku se stále drží těsně pod hranicí devíti procent. Uchazečům o zaměstnání se ale snižuje šance novou práci sehnat, protože na jedno volné místo připadá více než 10 nezaměstnaných. Situaci shrnul zástupce ředitelky úřadu práce Miroslav Panák.

Z těch větších zaměstnavatelů, kteří budou přijímat pracovníky, máme hlášeno firmu Antarez v Heřmanově Městci, bude shánět asi 50 pracovníků a v jednání je stále firma Foxconn, která by měla zajišťovat už teď od prosince autobusovou dopravu pro 50 pracovníků z oblasti Chrudimska, Slaťiňan, Chrasti, Hrochova Týnce a svážet pracovníky na směnné provozy. Jinak větší propouštění hlášeno do konce roku nemáme. ETA bude propouštět určitě pracovníky, kteří mají uzavřen pracovní poměr na dobu určitou, což souviselo s rožšířenou výrobou v rámci zajišťování předvánočních výrob a akcí.

úřad práce
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.