Pylové zpravodajství
Dominantní alergeny: ambrozie, plísně
V uplynulém týdnu se v ovzduší objevovalo jen malé množství alergenů. Problémy mohla vyvolávat pouze ambrozie na Moravě, a to jen u silně přecitlivělých osob. Relativně hojné byly také spory plísní. Ostatní vzdušné alergeny nepředstavovaly pro pylové alergiky žádné nebezpečí.
V nadcházejícím období očekáváme stále spíše nižší koncentraci vzdušných alergenů. V malém množství se bude objevovat pyl ambrozie a kopřivy. Rovněž spory plísní se budou vyskytovat jen v menším počtu. Ambrozie se bude na jihovýchodě našeho území a v Polabí objevovat v ovzduší až do začátku října, a to zvláště při jihovýchodním větru. Spory plísní se v alergologicky významné koncentraci udrží v ovzduší rovněž až do začátku října.
Aktuální informace o stavu pylových alergenů v ovzduší lze nalézt od jara do září také na internetu na adrese http://www.pylovasluzba.cz.
Autor: Ondřej Rybníček, Pylová služba České aliance proti chronickým respiračním onemocněním, z.s.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Roste počet nakažených lymskou boreliózou. Podle statistik je oproti loňsku skoro trojnásobný
-
Začíná povánoční výprodej. Lidé nejvíce ušetří na oblečení, ale pozor na přikrášlené slevy, varuje Prouza
-
Česko čekají komunální volby. Na třetině území budou spojené s volbou do Senátu
-
Novela zákona proti týrání zvířat zakazuje držet psy přivázané na řetězu. Začne platit od nového roku