Nový bazén v Pardubicích. Do roka a do dne

17. červenec 2018
Vedle stávajícího plaveckého bazénu už stavební firma staví druhý, menší

Pardubičtí plavci se už brzy dočkají nového bazénu. Stavba pětadvacítky v areálu aquacentra je v plném proudu a především od řeky Chrudimky už je vidět čilý stavební ruch. Jak bude nový, krytý bazén vypadat, popsal ředitel aquacentra Jiří Vysoudil.

V návaznosti na stavbu letos v létě zůstala veřejnosti uzavřená sluneční pláž a venkovní bazén: „Letní pláž je zavřená hlavně z bezpečnostních důvodů. Také kvůli nadměrné hlučnosti, prašnosti a pak je odpojená celá technologie, která čistí vodu ve venkovních bazénech,“ vysvětluje Jiří Vysoudil.

Důvodů pro stavbu 25m bazénu je celá řada: „V Pardubicích chybí 5 až 6 výukových bazénu třeba ve školách a podobně. Zvýšily se také počty dětí ve výuce plavání na základě zavedení povinné plavecké výuky na prvním stupni ZŠ. Vysoká poptávka je také ze strany sportovních klubů. Bazény využívají pro kondiční přípravy hokejisté, fotbalisté, basketbalisté a dalších. Jezdí k nám na soustředění reprezentace a těžko pak držíme tři dráhy pro rekreační plavání veřejnosti,“ dodává ředitel aquacentra, které každý rok navštíví aquacentrum 450 až 500 tisíc návštěvníků.

25 metrů, 6 drah

Nový bazén bude stát v proluce mezi Ideonem a současným aquacentrem, směrem ke Chrudimce. Hladiny 25m a 50m bazénu budou vyrovnané, to znamená, že projít od jednoho k druhému nebude komplikované. Bazén bude mít šest drah: „Chtěli jsme, aby byl víceúčelový. Bude splňovat všechny parametry mezinárodní plavecké federace FINA, to znamená, že splňuje parametry pro tréninkové účely i pro plavání veřejnosti včetně neplavců. Hloubka bude v rozmezí 1,2 až 1,6m,“ říká Vysoudil.

Stavba nového bazénu nejspíš letos uzavře letní pláž v Pardubicích

Letní pláž u pardubického Aquacentra

O rok později, než bylo v plánu. Stavba 25metrového bazénu v Pardubicích by mohla začít letos v létě. Kvůli vyšetřování na ministerstvu školství totiž loni město přišlo o slíbenou dotaci.

Samotná stavba nového bazénu by neměla zasáhnout do podoby letní pláže. Novinkou bude rozšíření sportovišť pro její návštěvníky. Díky novému bazénu pak aquacentrum rozšíří nabídku o plavání těhotných, rehabilitaci jak pro poúrazové stavy, pro rehabilitace seniorů a podobně.

Hotovo by podle Jiřího Vysoudila mělo být do roka a do dne: „Tlačili jsme, aby stavba začala už teď, aby příští sezónu už byla Sluneční pláž otevřená.“

Aquacentrum v provozu

Kromě letní pláže zůstává provoz areálu neomezen: „Funguje aquazóna, tobogány, wellness, fitko, bistra. Venkovní pláž částečně slouží pro příměstské tábory, které úspěšně pořádáme už šestým rokem. Bereme děti od 3 do 12 let. Zájem je velký, za 14 dní po vyhlášení máme kurzy plné. Zájemcům tak zbývá zkusit štěstí, jestli někdo neodřekne, nebo si včas zarezervovat místo pro příští rok.“

Spustit audio