Obce Pardubického kraje budou doplácet na dopravní obslužnost

18. říjen 2002

Obce Pardubického kraje budou muset doplácet na dopravní obslužnost. Státní dotace totiž provoz autobusových linek nepokryje. Rozdělování státních příspěvků přitom vychází ze starého modelu, kdy šly peníze přes okresní úřady - krajský radní Miloslav Macela to ale považuje za diskriminaci některých krajů:

"Krajské zastupitelstvo zachová sice rozsah dopravní obslužnosti, ale pouze v případě, že obce se budou na jejich hrazení podílet jako dosud, což je ve výši 45 milionů korun. Přesná částka je 88 korun 92 haléřů na jednoho obyvatele každé obce. Do této doby byli mezi jednotlivými okresy poměrně velké rozdíly. Byly okresy kde obce platily 140 korun na obyvatele, byly okresy, kde neplatily vůbec nic, protože to OÚ pokryl z jiných zdrojů. Tzn. že očekáváme, že vyjednávání s obcemi budou složité. Zároveň budeme bojovat o to, aby se státní příspěvek zvýšil."

dopravní nehoda
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?