Obyvatele Svitav trápí problém nezaměstnanosti
Obyvatele Svitav nejvíce trápí problém nezaměstnanosti. Vyplynulo to z ankety, kterou pod názvem Téma 2004 pro Svitavy zorganizovalo město. V ní se lidé vyjadřovali k sledování společných evropských ukazatelů v oblastech života ve městě. Jak zjistila redaktorka Věra Pavlasová, anketa vyvolala neočekávaně velký zájem.
"Celkové se sešlo bezmála jeden tisíc odpovědí. Kromě hlasů pro některé z jedenácti stanovených oblastí, které by mělo město sledovat, navrhli obyvatelé i dvacet vlastních témat. Z ankety vyplynulo, že lidi nejvíce trápí problém nabídky pracovních příležitostí, to znamená otázka nezaměstnanosti. Toto téma považuje pro kvalitu života a rozvoj města za nejdůležitější podle organizátora celé akce vedoucího odboru životního prostředí Marka Antoše většina účastníků průzkumu."
Nejposlouchanější
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor

Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Hydrolog: Až 90 států trpí nedostatkem vody. Jestli má lidstvo přežít, musí vyřešit závlahu zemědělské půdy
-
Plošné tarify proti Evropě Trump nezavede. S Ruttem se domluvili na rámci dohody o Grónsku
-
Překvapení se v Edenu nekonalo. Slavia v Lize mistrů podlehla Barceloně 2:4 a ztratila naději na postup
-
Jelen: Trumpovy kroky jsou návrat k imperialismu 19. století. Argumenty o úpadku Evropy popírají realitu