Pardubice zahájily letní přípravu, trenéry jsou Hynek a Lubina

9. květen 2011

Pardubičtí hokejisté dnes zahájili letní přípravu na novou sezonu. V pozici trenérů ji vedou Pavel Hynek a Ladislav Lubina. Klub nevylučuje, že další trenér ještě přijde.

Nakonec tedy Pardubice zahájily letní přípravu v původně stanovený termín, i když se minulý týden hovořilo o tom, že její začátek bude mít zpoždění. Dnes na fotbalový trávník přilehlého stadionu vyběhl nekompletní tým.

V roli trenérů jsou u pardubického týmu Pavel Hynek, který tu působil už vloni v roli asistenta Josefa Jandače a na východ Čech se vrací Ladislav Lubina. Vedení klubu nevylučuje, že složení trenérského týmu ještě není kompletní. Za atletickou a fyzickou přípravu bude zodpovědný Miroslav Nosek, který bude s týmem po celý rok.

Letní příprava je nepopulární, leč nutná a uvědomují si to všechny týmy v extralize. Je tedy naprosto běžné, že jí věnují zvýšenou pozornost a že na ni angažují speciální trenéry. Dost často bylo na týmech znát, že pokud neměly dobrou fyzičku, projevilo se to v závěru dlouhé sezony a takový tým často v play-off vyhořel.

Na led by měli jít pardubičtí hokejisté 25. července. Oproti loňské přípravě je tu jedna zajímavá změna - v přípravě poměří hokejisté Pardubic síly s evropskými celky.

autor: gut
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, projektový manažer ČRo

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.