Pardubice zahájily letní přípravu, trenéry jsou Hynek a Lubina

9. květen 2011

Pardubičtí hokejisté dnes zahájili letní přípravu na novou sezonu. V pozici trenérů ji vedou Pavel Hynek a Ladislav Lubina. Klub nevylučuje, že další trenér ještě přijde.

Nakonec tedy Pardubice zahájily letní přípravu v původně stanovený termín, i když se minulý týden hovořilo o tom, že její začátek bude mít zpoždění. Dnes na fotbalový trávník přilehlého stadionu vyběhl nekompletní tým.

V roli trenérů jsou u pardubického týmu Pavel Hynek, který tu působil už vloni v roli asistenta Josefa Jandače a na východ Čech se vrací Ladislav Lubina. Vedení klubu nevylučuje, že složení trenérského týmu ještě není kompletní. Za atletickou a fyzickou přípravu bude zodpovědný Miroslav Nosek, který bude s týmem po celý rok.

Letní příprava je nepopulární, leč nutná a uvědomují si to všechny týmy v extralize. Je tedy naprosto běžné, že jí věnují zvýšenou pozornost a že na ni angažují speciální trenéry. Dost často bylo na týmech znát, že pokud neměly dobrou fyzičku, projevilo se to v závěru dlouhé sezony a takový tým často v play-off vyhořel.

Na led by měli jít pardubičtí hokejisté 25. července. Oproti loňské přípravě je tu jedna zajímavá změna - v přípravě poměří hokejisté Pardubic síly s evropskými celky.

autor: gut
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.