Pardubická radnice zvažuje budoucí podoby třídy Míru
Pardubická radnice stále zvažuje budoucí podoby třídy Míru. Magistrát chce vybudovat v centru města pěší zónu, zatím ale není jisté, do jaké míry bude lokalita uzavřena pro dopravu. Městská architektka Iva Lánská Českému rozhlasu sdělila, že ve hře je stále několik variant.
"První varianta je zlepšení stávajícího stavu rekonstrukce - zúžení stávající vozovky do minimálního rozměru a věnování více prostoru pěším, což je určitý posun, ale posun poměrně finančně náročný, další varianty se odbývají od naprostého vymýtění veškeré dopravy, což sebou přináší problematiku zrušení zastávek, nebo počtu autobusů, nebo kombinace, která by umožňovala dvě třetiny této ulice věnovat pěší zóně a v tom zbylém území umožnit vjezd MHD."
Nejposlouchanější
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
V Chorvatsku se srazily dvě lodě. Nehodu nepřežili tři Češi, jeden člověk se pohřešuje
-
‚Babiše se to už netýká.‘ Novela o střetu zájmů podle Schillerové nevznikla kvůli premiérovi
-
Trump vyzval Izrael k zastavení úderů v Libanonu. Útočit by neměla ani druhá strana
-
Suverénní Kneblová si v Augsburgu dojela pro zlato v kayakcrossu. Navázala tak na stříbro z časovky