Pardubické letiště překročilo v prosinci hlukovou normu

28. leden 2003

Hygienici udělili pardubickému letišti pokutu za nadměrný hluk. Překročení normy prokázaly přístroje vloni v prosinci a krajská hygienická stanice nyní vede s provozovatelem letiště správní řízení o uložení pokuty. Českému rozhlasu to potrvdil krajský hygienik Antonín Vykydal

"Krajská hygienická stanice v Pardubicích na základě upozornění občanů provedla kontrolní měření hluku letiště a to zcela v náhodný termín. Protože měření prokázalo překročení ekvivalentních hladin hluku pro denní dobu, bylo následně zahájeno správní řízení a byla rozhodnutím uložena pokuta. Rozhodnutí nenabylo právní moci. Ta výše pokuty je spíše na dolní hranici sazby, kde je limit až dva miliony korun, tak v těchto částkách se nepohybujeme vzhledem k tomu, že překročení bylo poprvé prokázáno a nebylo extrémní, bylo asi tak o 3,5 decibelu."

letiště pardubice
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.