Parkování zdarma u Automatických mlýnů končí

3. duben 2019 07:20

Parkování u Automatických mlýnů v Pardubicích už nebude zdarma. Dělníci začali pracovat na novém značení a v polovině dubna se za parkování začne platit. Zanikne tak jedna z mála ploch v centru krajského města, kde se dá zaparkovat bez placení.

Pracovníci služeb města Pardubic dnes ráno začali kreslit nové dopravní značení v ulici U Mlýnů, kde dosud obyvatelé Pardubic parkovali zdarma. Na vyznačení parkovacích stání bude navazovat zpoplatnění plochy. 15. dubna v Pardubicích začne platit nový ceník parkovného, který zahrnuje i toto místo.

Podle nového tarifu by mělo prvních 30 minut parkování stát 10 korun, první hodina 20 a každá další 40 korun. Platit se na místě bude od pondělí do pátku v čase 6:00 - 22:00 a v sobotu v čase 7:00 - 12:00. Parkoviště nabídne přibližně 50 míst včetně dvou pro vozíčkáře. Kapacita tak zůstane přibližně stejná.

Během května také skončí možnost bezplatně parkovat v areálu bývalého lihovaru. Soukromá firma tam následně začne bourat budovy a místo využije k jiným účelům.

Plánek nového uspořádání parkoviště za Automatickými mlýny
autor: pta

Související