Po více než měsíční pauze obnovily autoškoly závěrečné zkoušky

13. duben 2021 09:05

Uchazeči o řidičský průkaz můžou po více než měsíční pauze opět skládat závěrečné zkoušky. Vláda totiž uvolnila některá protipandemická opatření. Autoškoly tak očekávají zvýšený zájem studentů o kondiční a poslední jízdy a vzápětí i závěrečné zkoušky.

Majitel jedné z větších pardubických autoškol Petr Klempíř potvrdil, že zájem bude teď opravdu velký, hlavně o poslední jízdy, které si klienti nechávali v záloze, aby byli dobře připraveni na odložené zkoušky. Studenti, kteří pak mají odjeto všechno, si dokonce dávají kondiční jízdy navíc, aby se třeba po dvouměsíční pauze řízení připomněli.

Instruktoři teď budou trávit v autě víc času, využívat budou i víkendy, aby se všechno dalo stihnout. Kdo se rozhodne, že chce absolvovat řidičský výcvik, musí počítat s tím, že volné termíny budou až v květnu. Na řadu teď přijdou studenti, kteří si řidičský průkaz začali dělat třeba i minulý rok o prázdninách a museli tak dlouho čekat.

Jízda s respirátorem

Ať už při závěrečných zkouškách nebo při samotných jízdách je povinný respirátor. Ten hlavně lidem, kteří nosí brýle, může působit komplikace, protože se brýle zamlžují. Stále platí, že je omezený také počet lidí ve zkušebních místnostech. Nakonec samozřejmě platí i dezinfikování automobilu po jednotlivých řidičích.

Co se týká bezpečnostních opatření, uvítali by instruktoři, kdyby byli studenti před samotnými jízdami otestovaní, zatím ale tato povinnost v autoškolách není.

Spustit audio

Související