Pozice Českého rozhlasu na radiovém trhu rekordně posílila, poslech stoupl i ČRo Pardubice

12. květen 2021 16:34

Aktuální výsledky hlavního výzkumu poslechovosti rádií v České republice Radioprojekt za 4. čtvrtletí 2020 a 1. čtvrtletí 2021 potvrdily rostoucí zájem o vysílání Českého rozhlasu. Výrazně vzrostla také poslechovost regionálních stanic.

Podíl Českého rozhlasu na poslechovosti v ČR dosáhl své rekordní hodnoty 27,3 %. Celkem poslouchalo Český rozhlas denně 1 669 tisíc a týdne 2 657 tisíc posluchačů (nárůst o 64 tisíc denně a 134 tisíc týdně).

Pozice ČRo je navíc umocněna posunem Radiožurnálu na první místo v týdenní poslechovosti a upevněním pozice lídra radiového trhu v denním poslechu. Významný nárůst poslechovosti zaznamenaly také regionální stanice Českého rozhlasu, svou pozici posílil i Český rozhlas Pardubice. Denně si jeho vysílání naladí 22 tisíc posluchačů. Alespoň jednou za týden ho poslouchá 35 tisíc lidí.

Historicky největší podíl Českého rozhlasu na rádiovém trhu je obrovským úspěchem, o který se zasloužili všichni jeho zaměstnanci. Cením si toho, že ve složitém období lockdownu vysílání stanic Českého rozhlasu nejen obstálo, ale dokázalo si získat i nové posluchače. Nejen aktuální výsledky Radiožurnálu, který je vedle pozice lídra na trhu navíc nejposlouchanějším rádiem i v týdenním poslechu, ale i kontinuální růst stanice ČRo Dvojka a výrazný nárůst poslechovosti regionálních stanic ukazují, jak jsou média veřejné služby pro společnost důležitá a jak nezastupitelnou roli hrají.
generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral

Český rozhlas Radiožurnál poslouchalo denně 915 tisíc a týdně 1 651 tisíc posluchačů. Výrazné posílení zaznamenaly regionální stanice Českého rozhlasu se 415 tisíci posluchači denně (nárůst o 56 tisíc). Dlouhodobě se daří stanici Český rozhlas Dvojka, která posiluje poslechovost kontinuálně už od podzimu 2018 a aktuálně ji poslouchá 366 tisíc posluchačů denně a 610 tisíc týdně. Hranici 100 tisíc posluchačů denně překročil Český rozhlas Plus (104 tis.). Analyticko-publicistická stanice ČRo navíc zaznamenala rekordní týdenní poslech od svého vzniku, a to 188 tisíc posluchačů (+22 tisíc). 

Vývoj dosahu a podílu na trhu stanic Českého rozhlasu (2016 - 2021)
autor: JMys | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio