Radní Pardubic vybrali firmu, která opraví letní stadion v centru města

26. leden 2021 08:46
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zchátralý letní stadion v Pardubících

Letní stadion v centru Pardubic opraví firma PORR z Prahy. Rozhodli o tom radní města, do soutěže se přitom přihlásili dva zájemci. Vítězná společnosti nabídla nižší cenu, stadion zrekonstruuje za necelých 314 milionů bez DPH. Konečné slovo ale budou mít zastupitelé, kteří musí tuto částku uvolnit z rozpočtu.

Čtěte také

Pardubičtí radní vybrali firmu, která má opravit letní stadion. O zakázku se ucházeli dva zájemci. Projekt ještě musí schválit zastupitelé, sejít se mají 4. března. Zakázku vyhrála pražská firma PORR, pracovat bude metodou Design & Build, v níž kromě stavby dělá stavební firma i projekt. Hotovo má mít za 94 týdnů.

„Návrh je poněkud odlišný, než se počítalo, nebude to ucelený stadion typu ptačí hnízdo, ale modulární systém, který nám v budoucnu umožní další dostavby,“ řekl náměstek primátora Jan Nadrchal (ANO).

Zastupitelé se s vítěznou nabídkou seznámí na semináři, 4. března mají schvalovat investiční záměr. Tendr na letní stadion vypisovaly Pardubice podruhé. První výběrové řízení radní zrušili na začátku října, hodně firem se dotazovalo na nejasnosti a mělo připomínky.

Dnešní podoba Letního fotbalového stadionu v Pardubicích

Vítěz zakázky má opravit a zmodernizovat stadion bez východní tribuny, okolních ulic a nábřeží. V původních úvahách koalice bylo opravit vše naráz. Letní stadion by měl nově sloužit i pro první fotbalovou ligu. Město očekává, že na stavbu dostane dotace od Národní sportovní agentury.

autoři: Drahomíra Bačkorová , Honza Ptáček | zdroje: , ČTK
Spustit audio

Související