Skoro všechno nej. Frontman Pirate Swing Bandu popsal cestu ke hvězdám

31. srpen 2020

Nová kniha Jiřího Ševčíka ukazuje, jak se člověk může propracovat k velikánům svého oboru. Autor ale musel kromě zmínek o spolupráci s legendami zachytit i nezdary. Jinak by mu čtenář nevěřil.

Nejde o popis nějaké triumfální cesty. Velmi barvitě popisuju, co všechno jsem takzvaně podělal, co všechno se nepovedlo. Mnohdy se i z toho s odstupem času staly veselé příběhy. Ale nechybí ani smutnější tóny, které život přináší,“ říká.

Přemluvili ho

Kniha údajně nebyla Ševčíkovým nápadem. „Neměl jsem pocit, že jsem dostatečně stár a zkušen, abych si to mohl dovolit. Ve výsledku má 324 stran, což už je poměrně román. Věřil jsem lidem, kteří knihám rozumí, že ten příběh může být dostatečně nosný. Snad budou mít stejný pocit i čtenáři.“

Na internetu a na koncertech bude k mání rozšířená verze publikace se speciálním CD. Na něm jsou zatím nevydané skladby. Kniha připomíná letošní 10. výročí skupiny Pirate Swing Band, která se dlouhodobě specializuje na vlastní swingové aranže rockových písní.

autor: Jakub Malý
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...