Studenti si budou muset na koleje připlatit
Studenti pardubické Univerzity si v letošním akademickém roce budou muset na koleje připlatit. Bydlení se totiž kvůli zvýšení DPH zvýšilo, studenti ale zaplatí více i za obědy. Českému rozhlasu Pardubice to potvrdila ředitelka správy kolejí a menz Eva Skokanová.
"U stravování je to částka devatenáct procent DPH, které navyšujeme, a u ubytování je to od 1.7. pět procent DPH u studentů a doktorantů. Do této chvíle jsme hradili z vlastních zdrojů správy kolejí. Stravování se navýšilo asi o čtyři až šest korun, či-li pohybuje se ve výši dvacet čtyři korun až třicet osm korun po minutku, což znamená, že je to hotové jídlo včetně polévky a čaje. U kolejného vzrostla v průměru o padesát až šedesát korun za měsíc a je to podle kategorie ubytování."
Nejposlouchanější
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor

Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
V blízkosti dopravního letadla nad Prahou létal dron. Piloti ho nahlásili ve výšce 1,3 kilometru
-
Rusko vyloučilo stranu Jabloko z parlamentních voleb. Důvodem je financování ze zahraničí
-
Louisiana varuje před masožravými bakteriemi. Letos se v moři nakazilo devět lidí, pět z nich zemřelo
-
Přibývá lidí s popálenými chodidly od rozpálených povrchů. V Brně jich za letošní léto zatím ošetřili pět