Tipy na víkend v Pardubickém kraji: autem do kina nebo přehlídka historických praček

20. listopad 2020

Kam o víkendu? Máme pro vás tipy na zajímavé výstavy i akce. Zúčastněte se festivalu pro domácí kutily nebo se podívejte na zajímavé online výstavy z celého světa.

Na filmový večer můžete zajet už v pátek do Autokina Pardubice u dostihového závodiště. Od osmnácti hodin budou organizátoři promítat dokumentární film Rytmus: Tempos. V sobotu bude k vidění ve stejný čas životopisné drama Havel. Vstupenky seženete v předprodeji na webových stránkách autokina.

Festival kutilství pro celou rodinu

Papíroví modeláři, radioamatéři i lidé pracující s 3D tiskárnami se schází na Bastlfestu, který začíná v sobotu od 14 hodin. Tento rok bude mít online podobu. Odkaz na vysílání najdete na stránkách www.vida.cz. Program je nejen pro dospělé, i děti si vyberou z řady návodů na domácí kutění.

Jak vypadaly první pračky

Na facebookových stránkách Městského muzea v Ústí nad Orlicí najdete třetí díl výstavy Velké prádlo. Tentokrát vás průvodce seznámí s předchůdci dnešních praček. Na videu uvidíte třeba Zlatou včelu, jednu z nejlepších praček své doby. Podívejte se, jak postupně dřevěné pračky vystřídaly elektrické.

Výstavy po celém světě

Odkazy na zajímavé online výstavy jsou i na stránkách Muzea barokních soch. Podívat se tak můžete po muzeích z celého světa. Třeba Trafo Gallery pořádá výstavu obrazů a soch KarARTena. Projít si ale můžete i interaktivní výstavu francouzského muzea Louvre nebo poznat tajemství pyramid v Gíze.

autor: Barbora Slezáková
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

3 x Hurvínkovy příhody

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka