Tipy na víkend v Pardubickém kraji: Autosalon ve Vysokém Mýtě nebo Svatomartinský průvod ve Slatiňanech

9. listopad 2023

Kam o víkendu? Máme pro vás tipy na zajímavé výstavy i akce. Přijďte se podívat na světelnou výstavu do Pardubic, zažijte atmosféru Himalájí v Holicích nebo si vyzkoušejte tradiční textilní techniky v Ústí nad Orlicí.

Do areálu Střední školy technické ve Vysokém Mýtě můžete v pátek vyrazit na Autosalon. Od 8 do 17 hodin tam uvidíte výstavu veteránů, zemědělské a hasičské techniky, RC modelů a mnoho dalšího. Součástí akce bude také den otevřených dveří pro uchazeče o studium a jejich blízké.

Zažijte atmosféru Himálaje

V sobotu můžete zajít do Kulturního domu v Holicích na křest knihy Něha Himálaje od přírodovědce a fotografa Petra Jana Juračky. Od 17 hodin jsou kromě samotného křtu naplánované také přednášky, výstava fotografií a bojová hra. Návštěvníci si navíc budou moct vyzkoušet, jak se cítí horolezci při nedostatku kyslíku.

Petr Jan Juračka v Ekvádoru, rok 2017

Výstava zářící do noci

Tento týden začala na valech pardubického zámku výstava s názvem Světla vyprávějí. Až do 7. ledna se tam zájemci můžou projít a pozorovat tisíce světýlek ztvárňujících různé obrazce. Výstava je otevřená každý den od 16 do 21 hodin.

Naučte se příst a tkát

V Ústí nad Orlicí bude tento víkend Textilní sobota. V městském muzeu si návštěvníci vlastnoručně vyzkouší předení, skaní, tkaní nebo výrobu stáčených provazů na historickém provaznickém stroji. Akce začne ve 13:30.

Vzpomínka na veterány

Čtěte také

Mezinárodní den válečných veteránů můžete v sobotu oslavit třeba v České Třebové. Zájemci se sejdou v 16 hodin u památníku před základní školou a budou vzpomínat na vojáky bojující za svobodu. Symbolem tohoto svátku je vlčí mák.

Příjezd svatého Martina

V sobotu se ve Slatiňanech můžete zúčastnit Svatomartinského průvodu. Ten vyrazí ve 13 hodin od slatiňanského hřebčína a bude pokračovat přes zámecký park až ke kostelu svatého Martina. Součástí akce budou také prohlídky zámku, workshopy v hřebčíně, svatomartinský jarmark a příjezd svatého Martina na koni.

Od cukrovarů po zákusky

Na neděli je přichystaná vernisáž výstavy Sladké mámení, která bude k vidění v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě. Na výstavě se seznámíte s výrobou cukru, jeho využitím i historií. Vernisáž začne ve 14 hodin a těšit se můžete na chemický pokus s cukrem nebo na pohádku O veliké řepě.

Spustit audio

Související