Tipy na víkend v Pardubickém kraji: Hlinecké slavnosti nebo Friends Fest

12. srpen 2022

Kam o víkendu? Máme pro vás tipy na zajímavé výlety i akce. Přijďte ochutnat medové nápoje a pokrmy do Země Keltů v Nasavrkách, seznamte se s tradičními zemědělskými technikami na Veselém Kopci nebo se projeďte historickým trolejbusem po Pardubicích.

V Keltském skanzenu v Nasavrkách připravili na víkend Medokvas. Na tomto festivalu budete moct ochutnat nejrůznější medové nápoje a pokrmy. Program začíná už v pátek v 19:30 koncertem skupiny Asonance. V sobotu a neděli pak můžete festival navštívit od 9 do 18 hodin.

Hudba, tanec i divadlo

V sobotu můžete navštívit Hlinecké slavnosti. Od 13 hodin budou v Betlému Hlinsko nejrůznější hudební, taneční i divadelní představení. Vystoupí třeba folklorní soubor Vysočan, dechová kapela Hlinečanka nebo Petr Kolář s kapelou. Součástí slavností budou také trhy.

Vezmi cep, pojď na mlat

Na ukázku tradičního zpracování zemědělských plodin se můžete přijít podívat v sobotu na Veselý Kopec. Návštěvníci se tam dozví, jak se cepem mlátilo obilí, jak funguje výmlat pomocí ruční mlátičky nebo jak se zpracovávala vlna a drtilo zrno. K tomu navíc zahraje dechová kapela Radovanka z Jiřic.

Sobota ve znamení Ameriky

Od 10 do 22 hodin bude v sobotu na dostihovém závodišti v Pardubicích Friends Fest. Uvidíte tam ukázky americký automobilů a motocyklů, skutečné rodeo, westernová představení, módní přehlídku nebo ukázku dobové i současné vojenské techniky. Mimo to se můžete těšit také na ochutnávku americké gastronomie.

Spanilá jízda historické techniky

Na Spanilou jízdu historické vojenské techniky se můžete přijít podívat v sobotu do Králík. Kolona vyrazí v 8 hodin od Vojenského muzea a pojede přes Šumperk, Uničov, Litovel, Mohelnici, Zábřeh a Červenou Vodu. V každém městě řidiči vozidla na půl hodiny zastaví a nabídnou je zájemcům k prohlídce.

Historické jízdy Pardubicemi

V neděli se v Pardubicích můžete svézt historickou hromadnou dopravou. Trolejbus Škoda Sanos bude jezdit po lince číslo 13 z Ohrazenic na Dubinu. Historickým autobusem se zase můžete svézt po lince číslo 27 od Zdravotnické školy na Duklu. Jízdní řád najdete na stránkách www.dpmp.cz.

Barokní festival v Litomyšli

V neděli začíná duchovně kulturní festival barokního dědictví v Litomyšli. Od 19:30 tak bude v kostele Nalezení svatého kříže vystoupení Mariánské nešpory. Program bude pokračovat až do čtvrtka. Bližší informace jsou na stránkách www.baroknilitomysl.cz.

Spustit audio

Související