Tylův dům v Poličce baví 90 let. Nový ředitel velké změny nechystá
Za kulturou se tam chodí už opravdu dlouho. Malý i velký sál bývají často plné. Díky zásuvnému hledišti může poličská budova hostit kromě divadla taky galakoncerty, plesy a další akce.
„Tylův dům nám jede, což je strašně fajn. Cítím se tam velmi dobře. Je to příjemné prostředí. Máme už 18 let po rekonstrukci, takže by to už chtělo nějaké malé vnitřní úpravy. Hlavně ale máme lidi bavit, což bych chtěl posunout, ale rozhodně ne měnit,“ říká nový šéf Petr Cuper.
Starci v očekávání
Přelom února a března přinese premiéru muzikálu Starci na chmelu. O představení mladých ochotníků byl v sobotu 29. února takový zájem, že organizátoři museli přidat reprízu v neděli 1. března. „Dostali maximální počet zkoušek. Muzikál jako takový v Poličce chyběl,“ raduje se z nového projektu Cuper.
I letos město čekají pravidelné festivaly. Třeba v dubnu bude Polička Jazz. „Je to taková specifická záležitost pro lidi, kteří ho mají rádi. Zveme velmi zajímavá jména. A znovu chystáme taky třídenní srpnový multižánrový festival Polička 555. Všechny kapely a zábavný program každoročně plní poličské náměstí až osmitisícovým davem.“
Ředitel Tylova domu Petr Cuper zahájil působení ve funkci oslavami 90. narozenin kulturního stánku. Soustředit se chce třeba na lepší komunikaci na sociálních sítích. Ta by mohla nalákat mladší publikum.
Související
-
Propagace dobrého jména funguje. Ani Americe není Bohuslav Martinů cizí
Už sedmdesát let působí v Poličce základní umělecká škola. Za tu dobu vychovala i budoucí profesionální umělce. Taky je zve na slavnostní výroční představení.
-
Roky z ní nevytáhnul paty. Světoběžník Martinů jako dítě znal jenom Poličku
Do rodného města se trochu paradoxně vrátil až dvacet let po smrti. Bohuslav Martinů přitom dětství trávil na vrcholu věže tamního kostela.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.