Umění do výloh aneb kumšt za sklem. Hradec Králové se pyšní výlohami plnými umění a designu

17. duben 2021

Třetí dubnový magazín o zdravém životním stylu Šarm nabídne mimo jiné také rozhovor s další nominovanou osobností v anketě Šarmantní osobnost roku - architektem, hercem a spisovatelem Davidem Vávrou.

Rozhovor s Davidem Vávrou - 0:45
MUDr. Jakub Dršata a jak pečovat o hlas - 5:26
Umění do výloh v Hradci Králové - 8:56
Kosmetický rádce a pleťové masky - 13:06
Krkonošská kuchyně a recept na kuře - 16:45
Fejeton Haliny Pawlowské - 20:32

MUDr. Jakub Dršata z Fakultní nemocnice Hradec Králové vám u příležitosti Světového dne hlasu poradí, jak o něj pečovat.

Redaktorka Eva Boudová představí projekt Umění do výloh, v Kosmetickém rádci se dozvíte, jak oživit pleť na jaře pleťovými maskami, v posledním díle seriálu o Krkonošské kuchyni se podíváme na to, jak naši předci uchovávali potraviny a přidáme recept na Krkonošské kuře.

A také spisovatelka Halina Pawlowská si pro vás připravila další fejeton. To vše v sobotu 17. dubna po 18. hodině a v neděli 18. dubna v repríze po11. hodině v magazínu Šarm Lady Klokočníkové.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.