Úterní Noční linka: Máte svůj svět ve kterém je vám dobře? Jak vypadá?

24. listopad 2020

Když už je na vás všeho moc, co děláte? Máte svůj svět, ve kterém je vám dobře? Je to vaše oblíbené místo, příroda, skály, hory, meditace, dobrá hudba, kniha nebo naprostý klid, který vám pomáhá? Co děláte, když je vám někdy ze všeho smutno, nebo je toho na vás moc a chcete se na chvíli "vytratit" ze současného světa?

Zná to každý, čas od času už je na nás všeho dost a tak odcházíme tam, kde je nám dobře. Na své oblíbené místo, do přírody, někdy do svého světa, do svých snů, představ. Někdy stačí jen tak si sednout tam, kde to máme rádi, na chvíli zastavit a nic nedělat, jen pozorovat a vnímat, třeba i meditovat. Nebo si pustit oblíbenou hudbu,začíst se do oblíbené knihy.

Člověk někdy musí ode všeho odejít. A nadechnout se. Znáte to?

Co děláte vy, když už máte všeho dost a musíte se třeba jen na chvíli dostat z reality "někam jinam"? Na vaše příběhy se už teď těší moderátor Noční linky Karel Sladký. K tématu mu můžete napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová