V obci Hrušová mají čistírnu odpadních vod
Dokončenou čistírnu odpadních vod za osmnáct milionů korun mají v obci Hrušová na Ústeckoorlicku. Další podrobnosti má redaktor Jiří Flídr.
"Realizace nového čističky trvala několik let a finančně se na projektu podílela nejen obec s Pardubickým krajem, ale přispělo také ministerstvo životního prostředí. Společně s čistírnou se budovala kanalizace. Celkově musela Hrušová šetřit a v minulých letech nebyla významnější investice než právě do tohoto projektu."
Nejposlouchanější
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Zůna: V náboru vojáků dosáhneme rekordů, to už je jisté. Složení delegace do Ankary je jen technikálie
-
Menšík po téměř tříhodinové bitvě na Roland Garros udolal Fonsecu, čeká ho první semifinále grandslamu
-
Přijde bod zlomu? Ukrajinské úspěchy na bojišti se propisují do diplomacie, všímají si jich i USA
-
Daněk: Migrační pakt napíná meze mezinárodního práva. Je velká otázka, jestli bude fungovat