V Pardubicích bude víc semaforů. První vznikají v křižovatce ulic Teplého a Lexova

5. listopad 2020 09:51

Frekventovanou křižovatku ulice Lexova a Teplého město Pardubice osadí do konce roku semafory. Vozidla, která teď vyjíždějí z vedlejší ulice na hlavní, mají v dopravní špičce problém odbočit doleva.

„Jedná se o výjezd nejen MHD doleva, ve špičce je problém vyjet. Semafory tam jsou plánované dlouhodobě. V letošním roce proběhla příprava, už je předaná stavba, do konce roku by měla být zrealizovaná,“ řekl náměstek primátora Petr Kvaš (ODS).

Semafory pro Spravedlnost a Sladkovského?

Instalace semaforů by neměla omezit dopravní provoz, protože nejde o rekonstrukci křižovatky. Město bude investice stát tři miliony korun. „Firma nebude do komunikace zasahovat, výkopové práce jsou mimo komunikaci. Bude tam je drobné omezení pro chodce,“ upřesnil Kvaš.

Město pak plánuje dát semafory na křižovatku ulic Na Spravedlnosti a S. K. Neumanna. Radnice čeká na pravomocné stavební povolení. Na jaře by rekonstrukce mohla začít.

„Semafory by měly zajistit plynulé dávkování dopravy do Anenského podjezdu. A určitě nás bude čekat řešení výjezdu na Sukovu třídu ze Sladkovského a případně ještě z ulice Na Hrádku,“ řekl Kvaš.

Jiné dopravní řešení si v budoucnu vyžádá křižovatka Husovy a Bubeníkovy ulice u Prokopova mostu, kde je odbočení doleva ráno nebo odpoledne komplikované. „Tam asi nebudou stačit jen semafory, byly tam projekty na celé řešení křižovatky, je tam několik možností, ale ještě nejsme tak daleko,“ uvedl náměstek primátora.

Interaktivní mapa. Klikněte pro podrobnosti o křižovatkách.

autor: pta | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související