V Pardubicích Pod Vinicí je veřejný gril, přibude i pumptrack

9. červenec 2020 09:20

V lokalitě Vinice v Pardubicích je dokončené nové samoosblužné místo na grilování, do konce prázdnin k němu přibude nenáročný pumptrack pro cyklisty.

Veřejné místo pro grilování obvod postavil blízko bývalé vojenské plovárny u Chrudimky, stálo přibližně 400 000 korun. „Griloviště je sice dražší, ale je v provedení antivandal, nedá se z něj nic ukrást, nedá se zničit,“ řekl starosta městského obvodu V Jiří Rejda (ANO).

Negriluje se na roštu, ale na silném ocelovém plechu, který ohraničuje ohniště. „Jídlo se dělá v takovém kotlíku, který má velký lem,“ dodal. Griloviště je zatím bez rezervačního systému. Lidé tam mohou přijít kdykoliv bez objednání, například v parku Na Špici v Pardubicích rezervace na pronájem zastřešeného ohniště správce vyžaduje.

„Chceme si během července a srpna zjistit, jak tam lidé chodí, nechodí, pak uvidíme, jestli budeme měnit systém,“ řekl Rejda. Na veřejný pořádek tam bude podle Rejdy dohlížet městská policie.

Budou další

Grilovací prostor na Vinici nemusí být v Pardubicích jediný. Obvod vyzval obyvatele Dukly a Višňovky, aby navrhli i jiná místa, kde by veřejná griloviště mohla být, asi z dvacítky návrhů jsou tři uskutečnitelné. „O prázdninách oslovíme sdružení vlastníků jednotek, které jsou v okolí, jestli s tím souhlasí. Vznik dalších lokalit bychom pak nechali na příští rok na jaro,“ řekl Rejda.

Na grilovací zónu přímo navazuje ohraničené místo, kde během léta vznikne dráha pumptrack

Pumptracková dráha bude hned vedle místa pro grilování, kde v současné době lidé často venčí psy, bude stát do 400 000 korun. Uzavřený hliněný okruh se skládá z klopených zatáček a terénních boulí. Obě novinky obvod slavnostně představí veřejnosti 26. srpna. „Pumptracková dráha je pro začátečníky, mohou na ní jezdit dospělí i děti na kolech, ale je i na výuku pro děti na odrážedlech,“ dodal Rejda.

autor: Honza Ptáček | zdroje: Český rozhlas , ČTK

Související