V Pardubickém kraji jsou nadále povodňové stupně

25. prosinec 2023 11:18, aktualizováno

Třetí, tedy nejvyšší povodňový stupeň, byl v Pardubickém kraji v poledne na dvou místech, a to na Labi v Němčicích a na Chrudimce v profilu Padrty.

Druhý stupeň byl na pěti místech a na dalších nejnižší první stupeň. Hladiny řek se většinou už nezvyšovaly, vyplynulo z dnešních údajů meteorologů. Rozvodněné toky na několika místech komplikovaly dopravu, například kvůli zatopení podjezdu nebyla průjezdná silnice mezi Rychnovem na Moravě a obcí Žichlínek na Orlickoústecku.

Labe se rozlilo na okolní louky také u Hrobic na Pardubicku. Tam dopoledne hasiči zachraňovali pět lidí a dvě kočky z chatové oblasti, uvedli na webu. Druhý stupeň povodňové aktivity překročilo Labe v Přelouči, Chrudimka v Nemošicích a Hamrech, Novohradka v Úhřeticích a Divoká Orlice v profilu Nekoř.

První stupeň byl v poledne například na Loučné v Dašicích. Meteorologové pro Pardubický kraj předpovídají na dnešek zataženo až oblačno, ojediněle přeháňky nebo déšť, na horách srážky místy. Večer má být od severozápadu místy polojasno, v polohách nad 900 metrů sněžit. Nejvyšší denní teploty budou od osmi do 11 stupňů, na horách od čtyři do sedmi stupňů. Vítr čerstvý jihozápadní až západní může v nárazech dosahovat rychlosti okolo 55 km/h. 

autoři: Josef Kopecký , nov | zdroj: ČTK
Spustit audio