Vejce nebo použité čajové sáčky jako hnojivo pro pokojovky? Proč by ne! Dejte na babské rady
Originální hnojivo pro pokojové rostliny můžete vyrobit i ze syrového vejce. Další díl Babských rad vysvětlí víc.
Stačí nasypat do květináče trochu zeminy, přidat celé vejce, zasypat dalším množstvím hlíny a zasadit květinu. Během několika dní vejce uvolní cenné živiny, které podpoří růst rostliny. Vajíčka jsou bohatým zdrojem vápníku, který posiluje buněčné stěny a podporuje růst kořenů.
Skvělé hnojivo vytvoří také použité čajové sáčky, které obsahují kvalitní organickou hmotu. V půdě se budou sáčky postupně rozkládat a předávat rostlině živiny. Pokud je umístíte pár milimetrů pod povrch hlíny, budou v květináči navíc zadržovat vodu, kterou si rostlina postupně vezme. Sáček po zalití funguje jako houba, která zpomaluje vypařování vody do vzduchu.
Související
-
Jedovaté pokojovky nemají být v ložnici. Pravda nebo mýtus?
Mohou nám pokojové rostliny, které pěstujeme v ložnici, způsobit zdravotní problémy?
-
Řezané květiny i pokojovky. Babské rady přináší tipy, jak se o ně starat
„Láska je jako květina – nepečuješ o ni a ona uvadne.“ Doporučuje se nedávat kytice blízko mísy s čerstvým ovocem. I to ovlivňuje, jak dlouho květiny vydrží svěží.
-
Hnojení pokojových rostlin. Fungují „zázračná“ hnojiva, po kterých vykvetou téměř přes noc?
Pokojovým rostlinám se mnohdy nevěnujeme tak, jak by si zasloužily. Nepřesazujeme je a zalijeme až tehdy, když rostlina svým stavem volá o pomoc.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.