Vepřové maso s kedlubnami

Suroviny: 400 g libového vepřového masa, 3 lžíce tuku, sůl, mletý pepř, 500 g nastrouhané kedlubny /nahrubo/, 2 lžíce hladké mouky, 2 lžíce másla, 100 ml mléka, pažitka, hovězí vývar (může být z kostky)

Postup:
Vepřové maso nakrájíme na malé kostky, vložíme na rozehřátý tuk a chvíli opékáme. Po chvíli maso osome, opepříme, podlijeme trochou vývaru a dusíme pod pokličkou téměř doměkka.
Kedlubny oloupeme, nakrájíme nadrobno nebo nahrubo nastrouháme - přidáme k masu, zalijeme ještě trochou vývaru a dusíme.
Po chvilce kedlubny zahustíme světlou jíškou připravenou ze dvou lžic rozpuštěného másla a dvou lžic mouky. Dobře ji rozmícháme a dusíme do změknutí masa i kedluben.
Nakonec zalijeme mlékem, vmícháme nasekanou pažitku a krátce podusíme.
Příloha: vařené brambory.

Vaříme s Habadějem v sobotu 28. července 2012 v 11:10 hodin. Dobrou chuť přeje ČESKÝ ROZHLAS HRADEC KRÁLOVÉ a ZDENA KABOURKOVÁ.

autor: Zdeňka Kabourková

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.