Veteráni jako koníček? Potřebujete stodolu nebo pár garáží

20. duben 2017
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mezi veterány v Přelouči byl k vidění i tento Chevrolet

Tohle hobby je docela náročné na skladování. Člověk prostě musí někam dát všechny ty motorové krasavce. A kdo to doslova rozjede ve velkém, měl by mít vhodné prostory.

„Od mládí jsem se pohyboval mezi auty, motorkami. Můj strýc měl opravnu motocyklů. Tam jsem prakticky vyrůstal. Navíc byl i závodníkem, bral mě do depa závodních strojů. Pohyboval jsem se mezi Gustavem Havlem, Františkem Šťastným a dalšími, což vám něco dá. V té době jsem ještě chodil do školy, bylo mi nějakých deset roků,“ vzpomíná předseda Auto-Moto veterán klubu Přelouč Josef Havrda.

Sezóna začíná s autorem péráka

Taky letos pořádá přeloučský klub Jarní vzpomínkovou jízdu historických vozidel na počest Josefa Jozífa. Díky tomuto konstruktérovi byla značka Jawa známá po celém světě. Narodil se ve Starých Čívicích u Pardubic. Byl to třeba tvůrce takzvaného péráka.

Jízda veteránů v Přelouči

Jízda startuje v sobotu v 9:30 z areálu VAK v Přelouči. „Jedeme přes Choltice do Heřmanova Městce, dál přes Morašice, Sobětuchy do Slatiňan. Tam bude prohlídka zámku a závěrečné vyhodnocení elegance a stáří nejstarších aut a motocyklů. Vzhledem k očekávanému počasí asi budou převažovat automobily,“ myslí si Havrda.

Fanoušci veteránů si můžou vozy v klidu prohlédnout během parkování pod zámkem ve Slatiňanech. „Když nás nebude moc, vejdeme se dokonce na zámecké parkoviště. Ale to je hned za vraty, takže nebude problém nás vidět a nafotit si naše vozidla. Každý zájemce se může přijít podívat.“

autor: MAL
Spustit audio