Vysíláme z obory ve Žlebech

13. květen 2016

Český rozhlas Pardubice nabídne v pátek 13. května od 9:04 do 12:00 unikátní přímý přenos z obory ve Žlebech. Pokud vám nestačí poslouchání, klidně se námi do Žlebů vydejte!

Ptáme se: Chodíte rádi do lesa? Máte nějaké své oblíbené místo v lese?

Napište nám na náš Facebookový profil, nebo e-mailem na: studio.pardubice@rozhlas.cz a vyhrejte hezkou cenu za originální odpověď.

  • Historii, současnost, bílé jeleny i muflony v Oboře Žleby vám přiblíží Zdeněk Nevole.
  • Jan Kuchynka a Ondřej Pelikán ze Záchranné stanice Lipec budou mluvit o záchraně živočichů, jejich navracení do přírody a výukových programech pro školy.
  • Péči o zpěvné ptactvo v lesích, vyvěšování a starost o ptačí budky vám osvětlí revírník Milan Morch, předseda ZO ČSOP Slatiňany.
  • Sokolnictví a myslivost budou témata pro Petra Zvolánka.
  • O ochraně přírody, lesním hospodaření a jak se chovat v lese vám bude povídat Ladislav Půlpán, vedoucí odboru lesního hospodářství a ochrany přírody podniku Lesy České republiky.
Mufloni

Obora Žleby je jednou z lokalit, kde je chována vzácná bílá jelení zvěř. Objekt ve správě státního podniku Lesy České republiky má rozlohu 121 hektarů a leží jižně od obce Žleby v lesním komplexu navazujícím na zámecký park. Jen pět minut chůze ze zámku je dobře přístupná ukázková obůrka, kde jeleny nejen uvidíte, ale dozvíte se i vše o minulosti, současnosti a dalších plánech k zajištění prosperity této krásné zvěře. Výběhy s muflony, daňky, srnčí zvěří a divočáky ukazují další obyvatele našich lesů. Sokolnické ukázky, spojené s výkladem o problematice chovu a ochrany dravců, velmi zajímavou formou přispívají k atraktivitě areálu.

Z obory ve Žlebech se na vás od mikrofonu těší v pátek 13. května od 9:00 do 12:00 hodin Zdena Kabourková a Pavel Kudrna.

Obora Žleby chová vzácné bílé jeleny
autoři: pku , Zdeňka Kabourková
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?